cindrella popelka

Tipy & Rady

Opätky - milujte ich, vyberte správne a ony z Vás urobia bohyňu.

By popelkateam, Nov 1 2015 06:42PM

Nami ženami milované i nenávidené, mužmi obdivované - vysoké, nízke, široké, úzké...sú „ozdobou“ väčšiny dámskych topánok. Aj keď ich niekedy len trpíme, nedáme si ich vziať. Patria len nám - ženám!

Áno máte pravdu, nieje ľahké si vybrať tak, aby ste sa v nich cítila sebaisto, elegantne, stabilne aj pohodlne. Preto robí väčšina z nás kompromisy a pri ich výbere sa riadi skôr cenou a vzhľadom, než ich kvalitou a vplyvom na zdravie chodidla.


Doprajte si opätky vycentrované! Ich „otcom“ je slávny Salvatore Ferragamo.

Mladý Feraggamo sa podpísal pod históriu opätkov ich dokonalým vycentrovaním, čím si získal stálu klientelu aj v Hollywoode. Študoval anatómiu ľudského tela a ako talian obklopený renesančnou architektúru (kde oblúk nesie celú hmotnosť budovy) prišiel s teóriou podpory klenby, ktorú musí podopierať 90´ uhol pod pätou. Táto klenba sa zdvihnutím skráti a prenáša oporný bod do stredu päty a na špičku v časti medzi palcom a malíčkom.

Salvatore Ferragamo  opatky centrované
Salvatore Ferragamo opatky centrované


Najznámejšou nositeľkou jeho topánok je „nesmrteľná“ Marilyn Monroe. Speváčka, herečka, tanečnica a producentka vedela, že opätok, ktorý naozaj plní svoj účel (podopiera pätu, tvaruje držanie tela, a vytvára tak oporu nielen pre chrbát a kolená, ale aj pre sebavedomie ženy) je veľmi dôležitý.„Daj žene správne topánky a ona môže dobyť svet.“ Aj týmto citátom popisuje Marilyn topánky od Ferragama.

Správne vycentrovaný opätok:Marilyn Monroe opatky centrované
Marilyn Monroe opatky centrované

- Vám poskytne väčšiu oporu


- Dopraje stabilnejšiu chôdzu


- Tvaruje a udržiava klenbu chodidla v anatomicky správnom tvare


Hlavne posledný bod je dôležitý aj pre Vaše zdravšie chodidlá. Netvrdíme, že vysoké opätky Vám takto budú viac pohodlné. Pokiaľ na ne nieste zvyknutá, tak určite nie 

Avšak cítiť sa žensky, elegantne a nosiť sa na vysokých opätkoch ešte nemusí znamenať , že si musíte chodidla zdeformovať, ba čo horšie, niekedy aj úplne zničiť. Pri výbere topánok tak dbajte nielen na materiál a vzhľad, ale aj na tvar a uloženie opätku v správnom uhle pod pätou. Príjemné nakupovanie...

O tom, ako si vybrať pohodlnú a správnu obuv pre Váš typ osobnosti Vám napíšeme v ďalšom článku .1 comments
Nov 1 2015 09:17PM by test

test

Add a comment
* Required

Web feed

< Saty > uk cz sk -------
-------
-------
< Boty >

V

< Kabelky >

V

Pripojte se k nám na

v

Boty, Šaty, Kabelky & Bižuterie

< Bizutérie >

V

V

+420 774 619 477

+421 903 957 770

unnamed

Po-So 10.00 - 21.00 Jsme Vám k dispozici :

cz sk popelka text logo 2 < Kombinuj a ušetři > Social icon FFF FFF FFF FFF < Tipy & Rady >

1.